Koulutettu hieroja ja urheiluhieroja Kimi Oksman aloittaa Kahdeksannessa Aistissa 1.7.2026

24.06.2026

Meillä on ilo kertoa, että tiimimme vahvistuu 1.7.2026, kun Valviran hyväksymä koulutettu hieroja ja koulutettu urheiluhieroja Kimi (Kimmo) Oksman aloittaa Kahdeksannessa Aistissa.

Kimi on helposti lähestyttävä ja asiakaslähtöinen hieroja, jolle tärkeintä on kuunnella asiakkaan tarpeita ja löytää juuri oikea hoitotapa jokaiselle. Hän hyödyntää työssään monipuolisesti erilaisia hierontatekniikoita ja mukauttaa jokaisen hoidon yksilöllisesti asiakkaan tavoitteiden mukaan.

Erityisen tutuksi Kimille on vuosien varrella tullut niska-hartiaseudun käsittely, mutta vastaanotolle ovat lämpimästi tervetulleita kaikki, jotka kaipaavat apua lihasjännityksiin, kiputiloihin, urheilusta palautumiseen tai kokonaisvaltaiseen rentoutumiseen.

Asiakkailtaan Kimi on saanut paljon kiitosta sopivasta voimankäytöstä, huolellisesta työskentelystä sekä siitä, että lihasjännitykset ja kivut ovat helpottaneet hoidon jälkeen. Savolaisena hänet tunnetaan myös rennosta ja helposti lähestyttävästä persoonastaan – vastaanotolla on mukava tunnelma, mutta tärkeimpänä tavoitteena on aina mahdollisimman vaikuttava hoito.

Kimin palveluihin kuuluvat muun muassa:

  • Klassinen hieronta
  • Urheiluhieronta
  • Niska- ja hartiaseudun käsittely
  • Lihaskireyksien ja kiputilojen hoito
  • Palauttava hieronta aktiiviliikkujille
  • Rentouttava koko vartalon hieronta

Ajanvaraus Kimille on nyt avoinna. Jos etsit ammattitaitoista hierojaa Tampereen keskustasta, varaa aikasi jo tänään ja tule kokemaan yksilöllinen hierontahoito viihtyisässä hoitolassamme.

Lämpimästi tervetuloa Kahdeksanteen Aistiin!

Share